Dieta dla Zuchwałych

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Krzem dla Wszystkich

Krzem dla wszystkich

Email Drukuj PDF

Krzem dla Wszystkich!
Ten artykuł ma inny tytuł niż pozostałe z serii - Dla Zuchwałych.
Dlaczego?
Ponieważ Krzem potrzebny jest Wszystkim!

Ponad 80% ludzi ma niedobory krzemu w organizmie.
Jedzenie nawet najbardziej ekologicznych produktów może nie pokrywać zapotrzebowania na ten pierwiastek. Niedobory krzemu objawiają się poprzez szybkie starzenie się skóry, wolne gojenie ran, przyśpieszające procesy miażdżycowe, problemy ze stawami i kośćmi.

W organizmie człowieka jest około 7 gramów krzemu. Krzem jest wszędzie: we krwi (ok. 10mg./l), oraz w narządach i tkankach tj.: kości, ścięgna, mięśnie, naczynia krwionośne, serce, wątroba, śledziona, trzustka, nerki, skóra.

Krzem jest obecny w samym środku KAŻDEJ komórki biologicznej (w centriolach)!

Wysoka zawartość krzemu w organizmie w stadium płodowym i u noworodków ulega zmniejszeniu z wiekiem, nawet o 80%. Dlatego niezbędne jest systematyczne uzupełnianie diety "produktami wysoko krzemowymi" lub prawidłowo dobraną suplementacją, gdyż wymagania dotyczące ilości krzemu, jaka powinna być w organizmie, są dość wysokie.

Zalecana dzienna dawka krzemu pierwiastkowego wynosi 30-50 mg. dla utrzymania właściwego funkcjonowania organizmu oraz dwukrotnie więcej, dla uzupełnienia braków (odbudowa tkanki łącznej).

Nawet niewielkie zaburzenia w ilości krzemu w organizmie mogą powodować poważne niedobory w przyswajaniu ponad siedemdziesięciu innych pierwiastków, a stąd to już prosta droga do wielu schorzeń.

Balsam Krzemowy
który rozwiąże Twoje problemy

Balsam krzemowy

Na temat przyswajalności kwasu ortokrzemowego, głównego składnika Balsamu Krzemowego, w drugiej połowie dwudziestego wieku były prowadzone badania w USA i Związku Radzieckim. I choć kwas ortokrzemowy to czysta chemia - wyniki otrzymano rewelacyjne.

O kolagenie wiedzą wszystkie Panie dbające zdrowie i urodę.
Ale skąd ten temat w Krzemowym artykule?
Proste. Bez krzemu nie ma wewnętrznej produkcji kolagenu!

Różne prace badawcze wykazały wielką rolę krzemu w syntezie włókien kolagenowych, a co za tym idzie w tworzeniu i metabolizmie kości (Nielsen 1994, Seaborn i Nielsen 2002). Reffitt i współpracownicy wykazali w hodowli In vitro, że Kwas Ortokrzemowy w stężeniach fizjologicznych stymuluje syntezę kolagenu i poprzez wzrost aktywności enzymów w ludzkich osteoblastach (komórki kościotwórcze) przyczynia się do ich różnicowania.

Twardość kości zależna jest od przebiegu krystalizacji, a ich elastyczność od obecności włókien kolagenowych. Te ostatnie zapewniają kościom większą ciągliwość, innymi słowy sprawiają, że kości stają się mniej łamliwe.

Przy braku kolagenu nie może zachodzić proces mineralizacji kości.

Wszystkie elementy układu ruchu z powodu braków krzemu, a co za tym idzie kolagenu, mogą ulegać zwyrodnieniom lub przedwczesnemu starzeniu, które pojawia się około 45 do 50 roku życia.

Zazwyczaj problemy te w pierwszej kolejności dotykają stawów podtrzymujących ciało, do których należą: kręgosłup, biodra, kolana, stopy, a także niektóre stawy ręki.

W pierwszej kolejności zanika chrząstka stawowa, co prowadzi do odsłonięcia powierzchni kostnych, ocierania o siebie i w następstwie ich zniekształceń. Dodatkowo osoby uprawiające czynnie sport, szczególnie dyscypliny przeciążające układ kostno-stawowy lub narażone na kontuzje w sportach kontaktowych muszą się liczyć z pojawieniem zwyrodnień stawów we wcześniejszym wieku.

Podnoszenie ciężarów, skoki, biegi głównie długodystansowe, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, gimnastyka i prawie wszystkie dyscypliny zimowe są zabójcami dla stawów i kości. W świetle powyższych informacji wydaje się wskazanym profilaktyczne uzupełnianie diety krzemem w okresie intensywnego wzrostu, po 40 roku życia i u osób czynnie uprawiających sport lub narażonych na inne, znaczące obciążenia.

Szczególnie, proszę szanownych Mam, na urazy z powodu braku Krzemu narażeni są chłopcy w wieku 13-16 lat kiedy to następuje gwałtowna zmiana budowy ciała.

Podsumowując - Krzem powinni uzupełniać WSZYSCY!
Dzieci, młodzież, starsi i najstarsi.

Balsam Krzemowy
który rozwiąże Twoje problemy

Balsam krzemowy

Dla osób które mają lekkie niedobory krzemu zaleca się kurację:
W pierwszym miesiącu 3 razy dziennie po jednej łyżeczce po jedzeniem
W drugim miesiącu 2 razy dziennie po łyżeczce po posiłkiem
W trzecim miesiącu po 1 łyżeczce dziennie po jedzeniem

Najwyższe dawki są zalecane osobą ciężko chorym, po radioterapii, chemioterapii, chorującym na raka.

Działanie kwasu krzemowego:
- poprawia kondycję tkanki łącznej
- wzmacnia zdolność obronną organizmy przeciw zakażeniom
- zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej
- zapobiega przedwczesnemu starzeniu się całego organizmu człowieka
- usuwa podrażnienia i stany zapalne na skórze – szczególnie w okolicy szyi i ust,
- poprawia wygląd skóry
- zapobiega przedwczesnemu zwiotczeniu skóry,
- usuwa stany zapalne w żołądku i pęcherzu moczowym,
- usuwa ból w pasie spowodowany niedoborem KWASU KRZEMOWEGO,
- ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost,
- zwiększa wytrzymałość paznokci i wpływa na ich wzrost
KWAS KRZEMOWY stanowi pierwszą pomoc w przypadku wszystkich chorób.

ZASTOSOWANIE ZEWNĘTRZNE KWASU KRZEMOWEGO
- rany - wszelkiego rodzaju,
- oparzenia, w tym i oparzenia słońcem,
- stany zapalne na skórze,
- opuchlizny wszelkiego rodzaju,
- odleżyny na ciele,
- trądzik młodzieńczy,
- uszkodzenia skóry, wyprzenia, maceracje, pęcherze, odgnioty,
- ukąszenia przez owady,
- nadmierna potliwość kończyn: rąk i nóg,
- swędzenie skóry,
- stany zapalne jamy ustnej, krwawienie dziąseł uszkodzenia od protez zębowych,
- stany kataralne nosa.

SPOSÓB STOSOWANIA
Na powierzchnię chorą nałożyć cienką warstwę KWASU KRZEMOWEGO i pozostawić przez 10 - 15 minut, aż do całkowitego wyschnięcia. Nadmiar usunąć wilgotnym wacikiem. Zabieg powtarzać w miarę potrzeb.

W przypadku jamy ustnej KWAS KRZEMOWY stosować jako pastę do zębów i do mycia protez dentystycznych. Przy stanach zapalnych niewielką porcję KWASU KRZEMOWEGO (łyżkę stołową) rozprowadzić językiem w miejsca chore i pozostawić bez płukania.

Przy przeciwdziałaniu katarowi wprowadzić niewielką ilość KWASU KRZEMOWEGO do nosa i wciągnąć powietrze, powtarzać przy dalszym wysięku substancji kataralnej.


Na bazie Balsamu Krzemowego powstała seria kosmetyków krzemowych których stosowanie jest zalecane podczas używania balsamu. Krzem możemy wchłaniać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, jednak wchłanianie krzemu przez skórę zaspokaja bardzo niewielki procent dziennego zapotrzebowania.

Kosmetyki krzemowe
na bazie Balsamu Krzemowego

Kosmetyki krzemowe


 

Uwaga!

Strona www.dieta-dla-zuchwalych.pl jest serwisem informacyjnym przekazującym szerokie spektrum wiedzy na temat Żywienia Optymalnego jego wpływu na zdrowie i leczenie wielu chorób.

Naszym zadaniem jest przekazanie Wam jak najszerszego spektrum wiadomości.
Waszym - wybranie odpowiadającego Wam sposobu na długie i zdrowe życie.

Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zawartych w serwisie.